rOtring. Create Reality - Trust

1970 doğumlu Przemek Truściński, Varşova’da yaşıyor ve serbest karikatürist ve çizer olarak çalışıyor; çalışmalarını "TRUST" ismiyle imzalıyor. Truściński, Lodz Sanat Akademisi’nde Grafik okudu. Truściński'nin çalışmaları çeşitli ödüller kazandı ve karikatürleri pek çok antolojide ve derlemede yayınlandı.

Nelerden ilham alıyorsunuz?

Fütüristik şeyler çizmek için her zaman çok fazla hayal gücüne ihtiyacınız yok. Örneğin; burada, Varşova’da eski hurda araba ve makinelerin depolandığı harika bir yer var. Orayı çok seviyorum. Etrafınıza bakarsanız çizimlerimdeki fütüristik unsurların nereden geldiğini görebilirsiniz.

Tarzınızı nasıl geliştirdiniz?

Ben, bir pop kültür çocuğuyum. Pop kültürü beni çok etkiledi. Bunu zaten okulda ifade etmiştim. Ayrıca, "Star Wars", "Blade Runner" ve "Apocalypse Now" gibi filmlerle ve çizgi romanlarla büyüdüm. Ayrıca, kitaplar da bana her zaman ilham verdi. Tüm bu unsurlar, yaratıcı çalışmalarıma yansıyor.

İşinizin esas kısmı hangisi – karikatür mü çizim mi?

Çok çizim yapsam da esas olarak karikatür çiziyorum ve bir karikatürist olarak tanınıyorum. Her durumda, yaratıcı sürecimde bir tür "deliliği" ifade ediyorum. Bu, sanatsal çalışmalarımın temel ilkesi.

Kalemleriniz ne tür bir rol oynuyor?

Bu "deliliği" yaratabilmek için yalnızca rOtring Isograph gibi hassas araçlarla elde edebildiğim bir hassasiyete ihtiyacım var. Benim için çok önemliler çünkü sağladıkları hassasiyet bana ilham veriyor ve fikirlerimi resimlere dönüştürmemi sağlıyor. Trust'ın tüm çalışmalarını kendi web sitesinde bulabilirsiniz.