Ürün Garantisi

Ürün Garantisi

ULUSLARARASI VE TİCARİ SINIRLI GARANTİ

rOtring® yazım veya çizim aracınız, orijinal satın alma tarihinden itibaren iki yıl boyunca malzeme veya işçilik kusurlarına karşı garanti altındadır. Garanti dönemi süresinde kusurlu bulunması halinde, rOtring® ürününüz ücretsiz olarak tamir edilecek veya değiştirilecektir.

Bu garanti, rutin bakım işlemlerini veya ürüne rOtring tarafından sağlanan talimatlara uygun şekilde bakılmamasından kaynaklanan hasarları kapsamamaktadır. Bu garanti ayrıca, ürünün kullanımından kaynaklanan normal yıpranma ve eskimeyi veya kaza eseri veya bilerek hatalı kullanım veya suistimal, değişiklik veya kişiselleştirme veya yetkisiz kişilerce yapılan tamiratlardan kaynaklanan hasarları da kapsamaz. Garanti, rOtring® markası dışındaki mürekkep veya yedek uçların kullanımından kaynaklanan hasarları kapsamaz.

rOtring, burada belirtilen hususlar dışında ve kanunun izin verdiği ölçüde diğer hiçbir açık veya zımni garanti vermemekte ve özellikle de pazarlanabilirlik veya belli bir amaca uygunluk konusunda garanti vermemektedir. rOtring’in bu garanti kapsamındaki sorumluluğu, yazım aracının onarımı veya değiştirilmesi ile sınırlıdır ve rOtring bu garanti kapsamında öngörülebilir olsun veya olmasın hiçbir doğrudan, tesadüfi veya dolaylı hasardan sorumlu olmayacaktır. Bazı eyalet veya ülkeler, sorumluluğun veya arızi veya dolaylı hasarların veya zımni garantilerin sınırlanmasına veya hariç tutulmasına izin vermeyebilir, bu nedenle bu sınırlamalar sizin için geçerli olmayabilir. Geçerli kanunların öngördüğü diğer hak ve çözüm yolları saklıdır.

Bazı ürünler, üretimden kaldırılmış veya tamir edilemeyecek durumda olabilir. Bu durumlarda, rOtring ürünü benzer değere ve tarza sahip başka bir ürünle değiştirme hakkını saklı tutar.

Garanti kapsamında servis hizmeti için lütfen bayinizle iletişime geçin. Ancak, ürününüzü doğrudan rOtring'den satın aldıysanız veya herhangi bir ek bilgiye ihtiyacınız varsa, lütfen buraya tıklayın. İşlemi hızlandırmak için kaleminizin bir fotoğrafını eklediğiniz için teşekkür ederiz. Garanti hizmetinden faydalanmak için, ilgili ürünün ne zaman satın alındığını gösteren orijinal satın alma fişi gibi bir satın alma kanıtı gereklidir.

Bu garanti, size belli yasal haklar vermektedir. Ayrıca, eyaletten eyalete veya ülkeden ülkeye değişebilecek ve bu garantiden etkilenmeyecek şekilde, görülebilir olsun veya olmasın üründe mevcut olan herhangi bir kusurun sonuçlarını kapsayan yasal garantiler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere başka kanuni haklarınız da mevcut olabilir.

Bu garanti, c/o SAS Newell Rubbermaid, rue de la Maison Neuve, CS70044, 44801 Saint-Herblain Cedex, Fransa adresinde bulunan NWL Europe Sarl (bu metinde rOtring olarak ifade edilmektedir) tarafından sağlanmaktadır.

Kaleminiz ömür boyu garantiyle satın alındıysa bu garantideki orijinal hükümlere uyulacaktır. Satın alma belgesi gereklidir.

  • Tamirat işlemi garanti kapsamına girmiyorsa size onayınız için bir fiyat teklifi gönderilecektir.
  • Lütfen kaleminizi orijinal hediye kutusunda değil, balonlu naylona güvenli bir şekilde sararak gönderin.

AVUSTRALYA İÇİN ÖZEL HÜKÜMLER
Aşağıdaki hükümler, rOtring® ürününün satışının Avustralya’da yapılmış olması halinde GARANTİYE ek olarak geçerli olacaktır. Ürünlerimiz, Avustralya Tüketici Kanunu kapsamında hariç tutulamayacak garantilerle satılmaktadır. Büyük bir kusur olması durumunda değiştirme veya iade hakkınız ve makul ölçüde öngörülebilir diğer kayıp ve hasarlar için tazminat hakkınız vardır. Ayrıca, ürünlerin kabul edilebilir kalitede olmaması ve kusurun büyük bir kusur teşkil etmemesi durumunda da ürünleri tamir ettirme veya değiştirme hakkınız mevcuttur. Her türlü onarım veya değiştirme işleminin maliyeti rOtring® tarafından karşılanacak ve size ücretsiz olarak sunulacaktır.